ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ SELF TEST

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

για μια ακόμα φορά σας παρακαλούμε να τηρείτε αυστηρά τις ημερομηνίες και τις οδηγίες που σας έχουν δοθεί για την επίδειξη των αρνητικών self-test των μαθητών /τριών. Τα self-test θα πρέπει να γίνονται κάθε Δευτέρα και Πέμπτη και να τα έχουν οι μαθητές/τριες μαζί τους κάθε Τρίτη και Παρασκευή πρωί. Κατανοούμε την κούραση και την αναστάτωση που επιφέρει στις οικογένειες η συχνή αυτή διαδικασία, αλλά το ίδιο κουρασμένοι αισθανόμαστε κι εμείς και σκεφτείτε την αναστάτωση που δημιουργείται στα τμήματα όταν κάθε πρωί από τις 8 και μετά προσπαθούμε -αντί να ασχολούμαστε με τη μαθησιακή διαδικασία- να βρούμε τους γονείς/κηδεμόνες προκειμένου να μας φέρουν τα έντυπα των αρνητικών self-test. Παρακαλούμε να μας βοηθήσετε να αντιμετωπίσουμε τη δύσκολη αυτή κατάσταση που έχει δημιουργηθεί στα σχολεία της χώρας μας με όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος στη σχολική μας μονάδα.

Ο διευθυντής