Επίσκεψη των τάξεων Α’ και Β’ σε εργοστάσιο κατασκευής ποδηλάτων

Την Τρίτη 21 Μαϊου 2019, οι Α΄και Β΄ τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν το εργοστάσιο κατασκευής ποδηλάτων «Μανιατόπουλος».

Οι μικροί μαθητές αφού ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους που έλυσαν κάθε τους απορία, ξεναγήθηκαν στους χώρους του εργοστασίου. Είχαν την ευκαιρία να βρεθούν στη γραμμή παραγωγής και να παρακολουθήσουν από κοντά τη διαδικασία κατασκευής ενός ποδηλάτου. Είδαν πώς φτιάχνεται ένα ποδήλατο κυριολεκτικά από την πρώτη βίδα μέχρι που έτοιμο στο κουτί του παραμένει στις αποθήκες για την διανομή στα καταστήματα.

Εντυπωσιάστηκαν, ενθουσιάστηκαν και τόνισαν τη σημασία όλων όσων πρέπει να προσέχουν για να οδηγούν με ασφάλεια το ποδήλατό τους.

Ευχαριστούμε όλο το προσωπικό του εργοστασίου για την φιλοξενία και το χαμόγελό τους!