ΑΓΙΑΣΜΟΣ-ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11/09/2023 και ώρα 08:30π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος  αγιασμός έναρξης του σχολικού έτους και οι μαθητές θα αποχωρήσουν αμέσως μετά. Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των γονέων και κηδεμόνων, ο αγιασμός θα είναι κοινός με το Νηπιαγωγείο. Την ίδια μέρα θα μοιραστούν τα βιβλία των τάξεων. Κατά τη διάρκεια της πρωινής προσευχής, οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας θα ενημερωθούν για το πρόγραμμα της τρέχουσας εβδομάδας και για τη λειτουργία του ολοήμερου από το διευθυντή του σχολείου κ. Σταυρόπουλο Σταύρο. Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι τα δρομολόγια των ταξί θα ξεκινήσουν κανονικά από Τρίτη 12/09/2023.

Σχετικά με τις νέες οδηγίες για τη λειτουργία του Ολοήμερου, σας ενημερώνουμε ότι η ώρα αποχώρησης δύναται να είναι α)στις 14:55 ή β)στις 16:00. Όποιος γονέας/κηδεμόνας είχε κάνειαίτηση με ώρα αποχώρησης στις 16:00 και επιθυμεί να την αλλάξει για τις 14:55, μπορεί να ενημερώσει τη σχολική μας μονάδα από Δευτέρα 11/9/2023. Επιπλέον, αν κάποιος γονέας/κηδεμόνας δεν είχε κάνει αίτηση για το Ολοήμερο τον Ιούνιο και επιθυμεί να δηλώσει νέα εγγραφή , μπορεί να απευθυνθεί στο Διευθυντή του Σχολείου.

Ο Δ/ντής και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου εύχεται καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους μας.

Ο διευθυντής