Ανακύκλωση

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών  ότι  φέτος το σχολείο εκτός  από τη συμμετοχή του στα πρόγραμμα ανακύκλωσης «το χαρτί του μέλλοντός μας» και στο πρόγραμμα « ευέλικτα καπάκια», επεκτείνει  τη δράση της ανακύκλωσης σε παλιά μελάνια εκτυπωτών και σε χρησιμοποιημένες μπαταρίες. Τα παιδιά και κυρίως οι μικροί  μαθητές μας μέσα από τα προγράμματα Π.Ε. και Αγωγής Υγείας που υλοποιούνται στη σχολική μας μονάδα, έχουν ευαισθητοποιηθεί στα θέματα ανακύκλωσης. Προσπάθειά τους είναι αυτή η ευαισθητοποίηση  να περάσει και σε μας τους μεγάλους έτσι  ώστε να παραδώσουμε έναν καλύτερο κόσμο στις επόμενες γενιές για τις οποίες είμαστε υπεύθυνοι. Περιμένουμε την βοήθειά σας για την επιτυχία του νέου μας εγχειρήματος. Σας ευχαριστούμε!