Το χαρτί του μέλλοντός μας

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στις 30/11/2018 τελείωσε το πρόγραμμα ανακύκλωσης «Το χαρτί του μέλλοντος μας»  στο οποίο συμμετείχε το σχολείο μας για δυο συνεχόμενες χρονιές.

Το σχολείο μας συγκέντρωσε τρεις μεγασάκους οι οποίοι με το πρόγραμμα ανταποδοτικότητας, αντιστοιχούν σε χαρτί φωτοτυπικό το οποίο θα δοθεί στη σχολική μας μονάδα.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη συμμετοχή σας, χωρίς τη δική σας  προσφορά  δε θα μπορούσαμε να επιτύχουμε τους στόχους μας.

Σας υπενθυμίζουμε ότι συνεχίζονται οι δράσεις ανακύκλωσης που έχουν σχέση με τα πλαστικά  καπάκια, τα  παλιά μελάνια εκτυπωτών και τις  χρησιμοποιημένες μπαταρίες.

Περιμένουμε την ίδια ενεργό συμμετοχή σας για την επιτυχία και αυτών των δράσεων.

Σας ευχαριστούμε!