ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΑΜΠΛΕΤ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας έχει τη δυνατότητα να διαθέσει έξι (6) τάμπλετ για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Τα κριτήρια με βάση τα οποία θα διατεθούν τα παραπάνω τάμπλετ στις οικογένειες σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας είναι κατά προτεραιότητα τα εξής :

A. Το χαμηλό εισόδημα

B. Η ανεργία γονέων/κηδεμόνων

Γ. Η ιδιότητα μέλους μονογονεïκής, πολύτεκνης, τρίτεκνης ή ορφανικής οικογένειας

Δ. Η    ύπαρξη ειδικών δυσκολιών μάθησης

Παρακαλείται όποιος πληρεί τα παραπάνω κριτήρια να προσέλθει στη σχολική μονάδα μέχρι την Πέμπτη 11/02/2021 από 08.00 έως 10.00π.μ. για να καταθέσει ανάλογο αίτημα στο διευθυντή του Σχολείου και να παραλάβει τα βιβλία των μαθητών.

Διευκρινίζεται ότι οι ηλεκτρονικές συσκευές της σχολικής θα διατεθούν με δανεισμό, κατόπιν υπογραφής υπεύθυνης δήλωσης από τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών και θα επιστραφούν σε άριστη κατάσταση μετά το τέλος της τηλεκπαίδευσης.

Ο διευθυντής του Σχολείου

Σταύρος Σταυρόπουλος