35ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος Αχαΐας

SEMIMARATHON_2017_FINAL_XORIGOI

Σύλλογος Δρομέων Υγείας Πάτρας                                                             ΠΑΤΡΑ, 20.09.2017

Έδρα: Παμπελοποννησιακό Στάδιο

Πρόεδρος: Παναγιωτοπούλου Ελένη

e-mail: sdypatras@gmail.com                                                Προς:

τηλ. επικ.: 6973683287                                                           Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας

(Υπεύθυνη Εγγραφών: Δήμητρα Μικέλη)                             Εκπαίδευσης Αχαΐας

(προς ενημέρωση όλων των Δημ. Σχολ.)

ΘΕΜΑ:  Διεξαγωγή 35ου Ημιμαραθωνίου Δρόμου Αχαΐας

Σας ενημερώνουμε ότι, ο σύλλογός μας διοργανώνει τον 35ο Ημιμαραθώνιο Δρόμου Αχαΐας με παράλληλους αγώνες: Αγώνα Δρόμου Υγείας 10χλμ, Αγώνα 1000 μέτρων για Παιδιά Δημοτικού & Αγώνα 1000 μέτρων για ΑμεΑ σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής  Ελλάδος και την Ελληνική Εταιρεία Αντιρευματικού Αγώνα (ΕΛ.Ε.ΑΝ.Α) Νομού Αχαΐας, την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017.

Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας καλεί όλα τα παιδιά που φοιτούν στο δημοτικό σχολείο, καθώς και τα Άτομα με Αναπηρία να συμμετάσχουν σε αυτό το σπουδαίο αθλητικό γεγονός της πόλης μας, διασκεδάζοντας και ταυτόχρονα αναδεικνύοντας τις αξίες και τα ιδανικά του ευγενούς συναγωνισμού και της άμιλλας στον αθλητισμό.

Τα έσοδα που θα προκύψουν μετά την ολοκλήρωση των αγώνων, θα διατεθούν σε Κοινωφελή Ιδρύματα της πόλης.

Οι αγώνες τελούν υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ, του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, της Τροχαίας Πατρών, της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος και πληρούν όλες τις αυστηρές διεθνείς προδιαγραφές ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΘΛΗΤΩΝ και ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΛΥΨΗΣ, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της IAAF (Παγκόσμια Ομοσπονδία Στίβου) και του κανονισμού του ΣΕΓΑΣ περί διεξαγωγής λαϊκών αγώνων σε Δημόσιο Δρόμο.

Αναλυτικά:

Δικαίωμα συμμετοχής:

Δικαίωμα συμμετοχής στον Παιδικό Αγώνα, έχουν όλα τα παιδιά που φοιτούν στο Δημοτικό.

Εγγραφές:

Οι εγγραφές για τον Αγώνα Δρόμου 1000 μέτρων για Παιδιά & ΑμεΑ, θα γίνονται μέσω της ειδικής φόρμας εγγραφής:

http://www.achaiahalfmarathon.gr -> Μενού-> Εγγραφές -> Εγγραφές για Αγώνα Παιδιών & ΑμεΑ 1000 μ

ΠΑΙΔΙΑ και ΑμεΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ

Η προθεσμία δηλώσεων συμμετοχής για τον Αγώνα Παιδιών & ΑμεΑ, λήγει την Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 και θα τηρηθεί αυστηρά για τον καλύτερο προγραμματισμό του αγώνα. Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμία δήλωση συμμετοχής.

Παροχές:

Αναμνηστικό Μετάλλιο θα απονεμηθεί σε όλα τα παιδιά & ΑμεΑ που θα συμμετάσχουν στον αγώνα.

Στοιχεία διαδρομής:

Ο Αγώνας 1000 μέτρων για Παιδιά & Άτομα με Αναπηρία θα διεξαχθεί την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017, με ώρα εκκίνησης 09:30 π.μ. από τη συμβολή οδών Παπαφλέσσα & Μαιζώνος, Πάτρα και τερματίζει στην Πλατεία Γεωργίου Α’ στο κέντρο της πόλης.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και αναμένουμε τη θετική σας ανταπόκριση.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                     Ο Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...