Σχετικά με την εκδρομή στα Καλάβρυτα (τμ. ΣΤ1, ΣΤ2 και Δ2)

Σχετικά με την  εκδρομή της ΣΤ΄ τάξης & του Δ2΄τμήματος του σχολείου μας στα Καλάβρυτα , σας ενημερώνουμε ότι:

1.   Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο το πρωί  στις επτά παρά τέταρτο 06:45 ( χωρίς τις μαθητικές τους τσάντες). Η  αναχώρηση θα γίνει στις  επτά  (07:00) και η ώρα επιστροφής έχει οριστεί στις τρεις  και μισή (15:30) .
  2.  Θα έχει προηγηθεί ο  έλεγχος του σχολικού λεωφορείων στο πάρκινγκ του Καρφούρ.
  3.  Υπενθυμίζουμε ότι οι μαθητές μπορούν να έχουν μαζί τους φωτογραφικές μηχανές (χωρίς τη δυνατότητα βίντεο), όχι  όμως τάμπλετ και  κινητά τηλέφωνα (σε αντίθετη περίπτωση, θα κρατηθούν από τους εκπαιδευτικούς και θα επιστραφούν στα παιδιά μετά το πέρας της εκδρομής).
  4. Οι μαθητές μπορούν  να έχουν μαζί τους φαγητό ή  να φάνε  σε μια ταβέρνα  με τις ακόλουθες τιμές. Σουβλάκια πατάτες (6 ευρώ), μπιφτέκι πατάτες (7 ευρώ), μπριζόλα πατάτες (8 ευρώ), μαζί με ένα αναψυκτικό. Εννοείται πως και οι μαθητές που θα έχουν φαγητό μαζί τους, θα καθίσουν στον ίδιο χώρο με τους υπόλοιπους μαθητές που θα επιλέξουν να φάνε στη ταβέρνα.
  5. Η επικοινωνία των γονέων μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή στα κινητά τηλέφωνα των εκπαιδευτικών που θα συνοδεύουν τους μαθητές.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...