Η τσάντα στο σχολείο

Αγαπητοί γονείς,
αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την συνεργασία σας η οποία είχε ως αποτέλεσμα την απόλυτη επιτυχία της πρώτη φάση της δράσης, «η τσάντα στο σχολείο».
Στη συνέχεια θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η δεύτερη φάση του προγράμματος, θα υλοποιηθεί το τετραήμερο, 16-17-18-19 Φεβρουαρίου και ευελπιστούμε ότι ξανά, με τη δική σας συμμετοχή και συνεργασία , θα έχει και αυτή την ίδια επιτυχία.
Παρακαλούνται οι γονείς την Παρασκευή να φροντίσουν στη σχολική τσάντα να υπάρχουν και τα μαθήματα της Τρίτης , μιας και μεσολαβεί η αργία της Καθαράς Δευτέρας.
Ακόμα ζητάμε τη βοήθειά σας, έτσι ώστε να προτρέψουμε τους μαθητές μας να προσέχουν να μην αφήνουν μέσα στις σχολικές τσάντες ταπεράκια με φαγητά και φρούτα για ευνόητους λόγους. Καταλαβαίνουμε ότι είναι μια δράση η οποία , επειδή υλοποιείται για πρώτη φορά , ίσως δημιουργήσει κάποιου είδους προβλήματα στην έναρξή της. Ευελπιστούμε ότι με τη συνεργασία όλων μας θα πετύχουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.
Καλό Καρναβάλι και καλή Σαρακοστή σε όλους. Σας ευχαριστούμε!
Ο Δ/ντής του σχολείου

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...