Μεταφορά μαθητών

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας οι οποίοι μεταφέρονται με ταξί ότι:

1. Το σχολείο έχει προωθήσει από τον Ιανουάριο του 2018 όλες τις αιτήσεις των γονέων στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας. έτσι ώστε να γίνει έγκαιρα ο νέος προγραμματισμός των μεταφορών για το νέο σχολικό έτος 2018-19.
  2. Όλες οι νέες αιτήσεις των γονέων για μεταφορά που έγιναν τον Σεπτέμβριο του 2018 έχουν κατατεθεί και αυτές στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας.
  3. Σήμερα μας κοινοποιήθηκαν από την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας οι νέοι πίνακες δρομολογίων. Δυστυχώς, από τον έλεγχο που κάναμε σε αυτές διαπιστώσαμε ότι 17 μαθητές του σχολείου μας δεν έχουν συμπεριληφθεί σε αυτές. Επικοινωνήσαμε αμέσως με το αρμόδιο τμήμα της Περιφέρειας και αναφέραμε την παράλειψη. Πήραμε τη διαβεβαίωση ότι θα κοιτάξουν το θέμα και θα μας απαντήσουν.

Κατανοούμε το μεγάλο πρόβλημα που δημιουργείται στον προγραμματισμό των παραπάνω οικογενειών. Όμως εμείς ως σχολείο δεν έχουμε τη δυνατότητα για τίποτα παραπάνω από τις ενέργειες που ήδη έχουμε κάνει.

Σας ευχαριστώ και πιστεύω ότι το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα.